Turistična tržnica 33. festivala Turizmu pomaga lastna glava

V letošnjem šolskem letu učenci naše šole v okviru izbirnega predmeta raziskovanje domačega kraja sodelujejo na 33. državnem festivalu Turizmu pomaga lastna glava, ki ga organizira Turistična zveza Slovenije. Tema letošnjega festivala je TURISTIČNI SPOMINEK MOJEGA KRAJA. Naša šola se lahko pohvali s 120-letno tradicijo učenja latinskega jezika, nahaja se v neposredni bližini ostankov rimske Emone, zato smo za turistični spominek Ljubljane izbrali izdelek, povezan z rimsko Emono.

Izdelali smo torbico, kakršno so nosili rimski legionarji. Vanjo pa smo spravili družabno igro Quini lapilli– Pet v vrsto, ki smo jo oblikovali po vzoru antičnih iger. V torbici se poleg družabne igre skriva še zvitek treh kuharskih receptov slavnega rimskega kuharja Apicija, katere si lahko igralci pripravijo, da se okrepčajo med igranjem omenjene družabne igre. 

V torek, 19. 3. 2019, od 9.00 do 13.00 ure se bomo z našim turističnim produktom predstavili na turistični tržnici v Mercatorjevem centru v Domžalah.

Veselimo se druženja z vami!

Vljudno vabljeni!

Učenci izbirnega predmeta raziskovanje domačega kraja in mentorice Rosana Uršič, Alenka Ložar Borko in Julija Hoda.

Za ogled turistične naloge klikni sem.

Skip to content