V letošnjem šolskem letu je v 1. b oddelku le 18 učencev, kar nama je omogočilo, da sva v učilnici ustvarili prijeten knjižni kotiček. Želeli sva, da imajo učenci dovolj prostora za sproščeno listanje po knjigah in uživanje v branju. Na tla sva namestili mehke blazine, ki nam jih je prijazno odstopila naša knjižničarka Petra. Učenci lahko med prebiranjem udobno ležijo ali sedijo, poleg njih pa stoji zaboj s knjigami, da so vedno na dosegu roke. Za še večje udobje je gospa Branka zašila pisane blazinice, ki služijo kot naslon. Toplino kotičku dodajata tudi velika plišasta žaba in tigrček, ki skrbita za prijetno vzdušje. Na stenah kotička kraljujejo naši bralni palčki – Pipo, Fjodor, Kiči, Ulti in Popi. Ob njih sva razstavili ilustracije pravljic, ki otroke dodatno spodbujajo k branju in odkrivanju novih zgodb.
2. aprila smo v našem knjižnem kotičku na prav poseben način obeležili Mednarodni dan knjig za otroke. Vsak učenec je v šolo prinesel svojo najljubšo knjigo – tisto, ki mu je najbolj pri srcu, ki jo je večkrat prebral ali ki jo želi priporočiti sošolcem. V knjižnem kotičku imamo bralno izmenjavo, kjer učenci svoje knjige predstavljajo drugim, povedo, zakaj so jim všeč in jih izmenjajo s prijatelji. Tako odkrivajo nove zgodbe, ki jih morda sami ne bi nikoli izbrali.
Knjižni kotiček je med učenci zelo priljubljen, v njem preživljajo čas, ko končajo s šolskim delom. V njem izkoristijo čas za druženje, počitek, sproščanje in odkrivanje novih vznemirljivih zgodb, ki se skrivajo med platnicami knjig.
Učiteljici Maruša in Jasna