Pomlad na okenskih policah

V urah spoznavanja okolja smo se posvetili temi pomladi. Skupaj z učenci smo se odločili, da posejemo semena različnih rastlin. Zavihali smo rokave in postali pravi mali vrtnarji.

Naš projekt smo začeli s fižolom, ki smo ga posejali v štiri različne lončke. Po enem tednu skrbnega opazovanja smo ugotovili, da seme za uspešno kalitev najprej potrebuje toploto in vodo. Ko iz zemlje zraste rastlina, pa potrebuje tudi svetlobo. Učenci so se naučili, da so rastline prave mojstrice, saj si s pomočjo sončne svetlobe, vode in ogljikovega dioksida hrano pridelajo kar same. Ta postopek imenujemo fotosinteza.

Učilnica se je kaj kmalu napolnila z lončki, v katere smo posejali semena zelenjave in sadja. Vsak lonček smo skrbno označili in poskrbeli, da zemlja nikoli ni bila suha. Naš trud je bil hitro poplačan, saj so nas že kmalu razveselile prve rastlinice.

V galeriji slik si lahko ogledate nekaj utrinkov.

Skip to content